Klasiskās skropstu pieaudzēšanas novērtējums:

 1. Kopējais iespaids (10 punkti)
 2. Salīmētas skropstas (10 punkti)
 3. Darba izpildes tīrība (5 punkti)
 4. Skropstu saskare (5 punkti)
 5. Darba izpildes tehnika (atkāpe 5 punkti, virziens 5 punkti, pārejas vienmērība 5 punkti)
 6. Sarežģītība (izliekums 5 punkti, garums 5 punkti, biezums 5 punkti, aizpildījums 5 punkti)
 7. Simetriskums (10 punkti)
 8. Acu skata modelēšana (10 punkti)
 9. Skropstu aizpildījums acs kaktiņos (ārējie 5 punkti, iekšējie 5 punkti)
 10. Soda punkti (5 punkti par vienu kritēriju. Kopējais maksimums par visiem kritērijiem -15)

1.Kopējais iespaids. (maks 10 punkti)

Kopējais iespaids – tiesnešu pirmais iespaids par meistara darbu. Var tikt vērtēts gan guļus, gan sēdus stāvoklī. Tiek novērtēts cik akurāti un simetriski ir veikts darbs, pieaudzēto skropstu kuplums un dabiskums, utt. Tiek vērtēts viss kopā un katra detaļa atsevišķi.

2. Salīmētas skropstas (maks 10 punkti)

 1. Visām skropstām ir jābūt pilnīgi atdalītām, nedrīkst būt savā starpā salīmētas skropstas ne skropstu līnijā, ne arī saķērušās apakšējās ar augšējām skropstām.
 2. Skropstas nedrīkst līmēt pušķīšos. Pārbaudot darbu, pincetei ir jāslīd cauri skropstām jebkurā skropstu līnijas vietā. Ja pincete ieķeras, tātad skropstas ir salīmētas. Skropstas bieži salīmējas meistara neuzmanības dēļ un steigas. Tādēļ darbs ir jāpabeidz 5 minūtes pirms STOP signāla, lai jūs paspētu pārbaudīt vai visas skropstas ir atdalītas.
 3. Nav pieļaujama vienas mākslīgās skropstas pieaudzēšana uz divām dabīgajām.

3. Darba izpildes tīrība (maks 5 punkti)

Skropstu pieaudzēšanai ir jābūt veiktai tīri, uz skropstām nedrīkst būt līmes pilītes, balti graudiņi, balts pārklājums no asarām, vai citi netīrumi un putekļi.

4. Saskares virsma (maks 5 punkti)

 1. Virsma. Mākslīgajai skropstai visā tās garumā ir jāpieguļ pie dabīgās skropstas. Pielīmētās daļas virmai ir jābūt vismaz 1/3 no kopējā garuma. Ja skropsta ir nepilnīgi pieaudzēta, piemēram, mākslīgas skropstas sakne nepieguļ vai skropsta nokarājas, punkti tiks samazināti.
 2. Pieaudzēšanas puse. Nav svarīgi no kuras puses skropsta ir pieaudzēta, no virspuses, viena vai otra sāna. Galvenais, lai skropsta labi piegulētu un rastos iespaids, ka mākslīgā skropsta “izaug” no dabīgās skropstas.

5. Darba izpildes tehnika

Šajā kritērijā tiek novērtēti trīs parametri:

  • Atkāpe – 5 punktiAtkāpe tiek pieļauta no 0.2 līdz 1.00 mm. Tai ir jābūt vienmērīgai un labi caurskatāmai. Ja atkāpe nav ievērota, punkti par šo parametru netiek piešķirti.
  • Virziens – 5 punktiVisām skropstām ir jābūt pieaudzētām paralēli viena otrai. Nav vēlams, lai skropstas krustotos un veidotu burta “X” izskatu. Tāpat, skropstas nedrīkst būt vērstas viena virzienā – taisni vai uz sānu. Pieaudzēšanai ir jābūt veiktai pēc pusmēness principa – iekšējā acs kaktiņā skropstām ir jābūt vērstām uz deguna pusi, pa vidu – taisni, acs ārējā kaktiņā – uz deniņiem. Ir atļauts vērst visas skropstas uz deniņu pusi, ja skropstas tiek pieaudzētas ar “lapsas efektu”.
  • Pārejas vienmērīgums – 5 punktiLai izmēru pāreja būtu vienmērīga, ir jāizmanto skropstu garumi pēc kārtas, piemērām 7, 8, 9, 10, 11, 12 mm. Ja izmantojat izmērus vienu izlaižot – 8, 10, 12 mm vai 9, 11, 13 mm, skropstas kļūst nevienmērīgas, kas samazina punktu skaitu un pasliktina kopējo iespaidu par darbu.

6. Sarežģītība 

  • Garums – 5 punktiPieaudzēto un dabīgo skropstu ideālā sakarība ir, kad mākslīgā skropsta ir par vienu trešdaļu garāka. Pieļaujams līdz ½. Tāpat ir pieļaujama īsāku mākslīgo skropstu pieaudzēšana par dabīgajām iekšējā acs stūrītī vai gadījumā, ja dabīgās skropstas ir ļoti garas.
  • Biezums – 5 punktiMākslīgo skropstu biezums ir jāizvēlas adekvāti dabīgo skropstu biezumam. Uz ļoti smalkām skropstām nevajadzētu pieaudzēt biezumu 0.20. Uz biezām, melnām dabīgajām skropstām nevajadzētu pieaudzēt brūnas 0.07 skropstas. Ieteicams izvēlēties ir biezumus 0.07, 0.10 un 0.12.
  • Aizpildījums – 5 punktiAtvēlētajā laikā ir nepieciešams izpildīt skropstu pieaudzēšanu uz katru dabīgo skropstu. Ja konkursa dalībnieks nav paspējis pieaudzēt visas skropstas, punkti tiek samazināti proporcionāli paspētajam. Izvēloties modeli, meistaram ir jānovērtē modeļa dabīgo skropstu biezums. Jo biezākas skropstas, jo lielāks piešķirto punktu skaits.

7. Simetriskums (maks 10 punkti)

Abām acīm ir jābūt pieaudzētām pilnīgi simetriski.

 1. Acs iekšējos stūros skropstām ir jābūt pieaudzētām vienādā attālumā no deguna.
 2. Ārējie acs stūrīši nedrīkst nokarāties.
 3. Svarīgs ir arī skropstu virziens, abām acīm virzienam ir jābūt identiskam.
 4. Skropstu garumiem ir jābūt precīzi sadalītiem pa zonām abām acīm vienādi. Ja kāda skropsta tiek pieaudzēta neatbilstošā zonā, kopējais iespaids tiks sabojāts un negatīvi ietekmes novērtējumu.
 5. Vienāds skropstu biezums un daudzums labajai un kreisajai acij.

8. Acu skata modelēšana (maks 10 punkti)

Tiek vērtēts pieaudzēto skropstu estētiskais skaistums, cik tās piestāv un izdaiļo konkrēto modeli.

 • Iespējamie efektiMandeļveida acīm – piestāv lapsas acs efektsSlāvu acs tipam – dabīgaisAcīm ar nokareniem plakstiņiem – vāveres efektsAziātiskajām acīm – lelles efekta pieaudzēšana ar L izliekuma izmantošanu
 • Blondīnēm un rudmatēm – brūnas skropstasVisiem pārējiem tipiem labāk ir izmantot melnas krāsas skropstasŠatena krāsas meitenēm atkarībā no acu un uzacu krāsas var, izmanot vai nu brūnas, vai melnas skropstas.
 • Izliekums:Dziļām acīm – lēzenākus izliekumus, piemēram B izliekumuUz priekšu izvirzītām – D izliekumsNormālām, vidēja dziļuma acīm – C izliekumsAcīm ar nokareniem ārējiem stūrīšiem tiek izmantoti divi vai trīs izliekumi, piemēram iekšējos stūros C, pa vidu D un ārējā stūrī CC izliekums.
 • Garums: Pieaudzējamo skropstu garums ir atkarīgs no dabīgo skropstu garuma (skat. Sarežģītība) un sejas kopējās ģeometrijas. Skropstas nedrīkst būt pārāk garas vai īsas.

9. Skropstu aizpildījums acs kaktiņos (maks 10 punkti)

Tiek vērtēta skropstu pieaudzēšana ārējos un iekšējos stūros, ja pieaudzēts nav, tiek piešķirti 0 punktu. Maksimālais punktu skaits ir 5 punkti par iekšējiem + 5 punkti par ārējiem stūrīšiem.

Punktu summa 90 punkti

Soda punkti – 5 punkti par katru kritēriju. Maksimums par visiem kritērijiem – 15.